"W stronę życia" Daga Duke

Tytuł:W stronę życia
Autor:Daga Duke
Liczba stron:85
Ocena:10/10

"Julia końca XX wieku nie stoi na balkonie, nie wzdycha. Ona chodzi po przedmieściach i spod grubo umalowanych warg śle uśmiechy do przechodniów. Nad ranem znów wróci do domu, wypije zimną kawę, ukołysze do snu Romeo, który na zimnym materacu, w milczeniu umiera na AIDS."


Wiem, że dość dawno nie było recenzji, jednak jest tak ciepło,że aż nie chce się siedzieć w domu, a tyle obowiązków i spotkań również nie pomagają w pisaniu. Teraz jednak wracamy z nowym powerem. Książkę tę pożyczyła mi moja kuzynka, mówiąc, że ma ją z pielgrzymki. Chodzi o przekazywanie jej treści dalej.
Historia polki Dagi jest prawdziwa. Jest to niczym pamiętnik własnych odczuć, które zawierają też przepiękne wiersze i skłaniają do refleksji.
Przygoda dziewczyny zaczyna się kiedy już jako dorosła osoba wspomina wydarzenia sprzed lat. Chodzi tutaj o upadek przez nałogi. Miotana przez życie oddaje swój los Bogu.
Całość nie jest długa, więc jej czytanie idzie sprawnie. Można naprawdę odczuć emocje wypływające z jej kart.
Rozdziały są przedstawione w postaci drogi krzyżowej przez życie i problemy. Łatwo zauważyć, że człowiek jest istotą, która często upada i nie ma siły wstawać, albo taką, która często błądzi, ale to nie znaczy, że Bóg się od nas odwróci, a wręcz przeciwnie. Będzie szukał swoich zaginionych owieczek ze stada. To jest naprawdę piękne zwłaszcza, że nie za bardzo wierzyłam w to, że jakieś momenty w naszym życiu dzięki drobnym gestem ku naszemu Ojcu mogą zmienić tak wiele rzeczy.
Przerażającą stroną historii jest to, że tych ludzi było o wiele więcej, jednak nie mieli oni tyle szczęścia. Ten świat tak bardzo nam bliski, a jednak tak bardzo oddalony wydaje się zupełnie jak z jakichś filmów, jednak to prawdziwe życie i prawdziwe problemy.
Widzimy jak w naszym życiu ważna jest wiara i bliscy ludzie, którzy wątpią, pomagają, a czasami wrzucają prosto w dno. Trzeba pamiętać, żeby żyć szczęśliwie i tak, aby nic nie panowała nad naszym życiem. Po prostu żyjmy :)
Polecam tę książkę każdemu kto wątpi w cuda, oraz nie ma siły iść przez życie, a także dla tych, którzy potrzebują nadziei./Fokeuek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Recenzje na wygodzie , Blogger