"TATUAŻ" Daga Duke

Tytuł:TATUAŻ
Autor:Daga Duke
Liczba stron:73
Ocena:10/10

"TAm w ciemności TUtaj na ziemi AŻ w niebie"

A oto druga część książki "W stronę życia", która ma miejsce już 6 lat później.
Tym razem rozpiszę się o autorce, ponieważ gdybym zrobiła to w pierwszej części, to zakończenie byłoby z góry wiadome.
A więc kobieta jest matką czwórki dzieci, ma męża, współpracuje z Ośrodkiem Odnowy w Duchu Świętym i pomaga takim właśnie zagubionym duszyczkom, które potrzebują Boga oraz drugiego człowiek i jego pomocnej dłoni.
W pierwszej części poznaliśmy życie młodej dziewczyny, która przechodziła przez piekło uzależnienia, a teraz opowiada o dawnych ludziach, wspomnieniach i sile jaką dostała.
Wspomnienia o bliskich ludziach wzruszyły mnie. A to dlatego, że każdy z nich miał własną historię, która skończyła się lepiej bądź gorzej, a pamięć została.
Tym razem rozdziały są po zmartwychwstaniu  Jezusa. Osobiście odbieram jako takie powstanie i odbicie się od dna, żeby móc żyć. W dalszym ciągu po każdym rozdziale jest jakiś piękny wiersz i mimo, że ciężko czasami rozczytać jakie są poszczególne słowa ze względu na dziwną czcionkę, to jednak po głębszym zrozumieniu reszty nie jest tak źle.
Są tu również historię osób, które przeczytały tę książkę, albo po prostu osób uzależnionych. To cudowne, że tak wielu ludzi chciało się podzielić swoją cząstką życia i problemu. Czyż dzięki temu ludzie nie czują się lżej?
Problemy uzależnień są teraz coraz częstsze co może przerażać, ale jest możliwość z tego wyjścia. Najlepiej nie zaczynać wcale. Ciekawość prowadzi do piekła, ale niekoniecznie do takiego o jakim myślą ludzie, a po prostu piekło dnia codziennego. Pamiętajmy doceniać bliskich nam ludzi i to, że szpanowanie, albo pokazywanie komuś, że coś możemy, wcale nie oznacza, że jesteśmy lepsi.
Naprawdę polecam. Książka krótka, jednak bardzo głęboka i refleksyjna. Zapraszam również do lektury pierwszej części./Fokeuek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Recenzje na wygodzie , Blogger