"Tajemnice spadających gwiazd" Anna Ginter
Tytuł:Tajemnice spadających gwiazd
Autor:Anna Ginter
Liczba stron:152
Ocena:8/10

"Ci, których kochamy nie umierają, bo miłość jest nieśmiertelna." ~Emily DickinsonUwielbiam patrzeć w niebo, kiedy jest ono usiane gwiazdami. To naprawdę piękny widok. Stąd wziął się wybór tej konkretnej pozycji.

Nie spotkałam się z wcześniejszymi dziełami autorki, jednak książka spodobała mi się.
Całość jest zbiorem kilku opowiadań. Poza tytułami posiadają one też cytaty, które jak się dowiemy czytając, odnoszą się do danej historii, przez co wiemy czego możemy się spodziewać.
Jest mi trudno pisać o całości tych opowiadać, ponieważ każde z nich było inne i na swój sposób wyjątkowe i coś innego dawało nam do zrozumienia.
Osobiście uważam, że opowiastki są napisane bardzo uczuciowo, przez co mamy jakby bliższy kontakt emocjonalny z bohaterami. Nie zmienia to jednak faktu, że emocje nie zawsze były pozytywne. Sama nie wiem jakie były zakończenia każdego z opowiadań. Nie mogę powiedzieć jednoznacznie, że skończyły się dobrze lub źle, bo też każdy powinien zinterpretować to według własnych odczuć. Nie lubię smutnych zakończeń, a te dla mnie takie były, bo jednak czegoś zabrakło, coś zostało utracone, a wcale nie musiało się tak skończyć.
Nie ma tu wymyślonych postaci jak elfy czy wróżki. Jest to o nas- ludziach, którym zdarzają się niepowodzenia, wypadki, czy błędy i dlatego myślę, że jej treść dla wielu będzie bliska i znana, ponieważ wypadki chodzą po każdym. Historie pokazują ludzi z perspektywy różnych wydarzeń na które nie byli przygotowani oraz ich reakcje i zmiany w zachowaniu i sposobie życia. Chodzi tutaj oczywiście o bliskie osoby, ponieważ ich strata lub oddalenie jest dla nas największym ciosem.
Najbardziej urzekła mnie historia o chłopaku, który przez nieszczęśliwą miłość stracił życie, a w zamian za to sam ocalił inne. Dzięki niemu przeżył mężczyzna o imieniu Krzysztof, który dostał od Adama serce. Matka chłopca chciała się zobaczyć z osobą, w której bije serce jej dziecka. A to co wydarzyło się dalej, dowiecie się jak przeczytacie.
Po prostu emocjonujące. Jest to na pewno dla osób, które uwielbiają książki o emocjach zwykłych, a jednocześnie tak zaskakujących ludzi i tych lubiących się wzruszać. Plusem jest również to, że czytając nie czujemy ilości czasu poświęconego książce, bo idzie to szybko i bardzo łatwo wejść w świat opisany na kartkach. Polecam gorąco/Fokeuek

2 komentarze:

 1. Co prawda jestem fanem sensacji i kryminału,ale warto od czasu do czasu spróbować czegoś nowego a to brzmi ciekawie. Miłego dnia ci życzę i pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno się tutaj pojawią.
   Ja również i pozdrawiam ciepło :)

   Usuń

Copyright © 2017 Recenzje na wygodzie , Blogger