"Outliersi" Kimberly McCreight

Tytuł: Outliersi
Autor: Kimberly McCreight
Liczba stron: 380
Ocena: 8/10 


"Niesamowite jak coraz mniej przekonywujący wydaje mi się mój uśmiech za każdym razem, kiedy się do niego zmuszam."


Sięgnęłam po tę książkę z czystej ciekawości co skrywa pod swoją nazwą tytuł. Widziałam pozytywne opinie, także zabrałam się do czytania.
Historia zaczyna się w momencie, kiedy młoda dziewczyna Wylie jest w dołku emocjonalnym. Straciła matkę, a przyjaciółka się od niej oddaliła. Pewnego dnia dostaje SMS-a właśnie od przyjaciółki-Cassie z wiadomością, która skrywa prośbę o pomoc.
Ogólnie wartka akcja. Cały czas się coś dzieje. Może jest trochę dłużąca się czytelnikowi podróż, jednak dzieją się różne dziwne sytuacje w międzyczasie. Opowieść jest owiana tajemnicą. Do końca nie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi, ani kto jest dobry, a kto zły. Trzeba być czujnym cały czas, żeby wychwycić szczegóły pozwalające poznać tożsamość i zamiary drugiej osoby.
Jest wątek miłosny, co pozwala nie tylko pokazać czysty thriller, ale też wprowadzić jakieś głębsze uczucia, lekkie rozmowy, ale dać czytelnikowi możliwość w niektórych momentach przejść przez lekturę łatwiej.
Pojawia się pytanie :Kto jest tą wyjątkową osobą? I przeczuwam, że będziecie wiedzieli o kogo chodzi, bo jest to dość przewidywalne, niemniej jednak trochę wątpliwe po wszystkich zawirowaniach w historii.
Jest druga część, a że ta skończyła się dość niespodziewanie, to teraz trzeba czekać na kolejną, bo jak to tak można przeczytać książkę z tajemnicą i jej nie rozwikłać, kiedy się tak bardzo chce?
Polecam gorąco fanom thrillerów, ale także osobom, które chciałyby ją przeczytać, ponieważ na pewno jest godna uwagi. Nie myślę, że to jakaś fenomenalna książka, którą należy przeczytać, jednak na chłodniejsze dni lub wtedy, kiedy chce się przeczytać coś z nutką tajemnicy./Fokeuek

2 komentarze:

 1. Nie za bardzo lubię thillery ;)
  Ale bardzo ciekawie opisałaś tą książkę
  Ogólnie podoba mi się twoje "pióro"
  Pozdrawiam
  www.podrugiejstroniekartkipl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba dobrze trafić :)
   Dziękuję bardzo i również pozdrawiam.

   Usuń

Copyright © 2017 Recenzje na wygodzie , Blogger