"WYBRANI" Christi J. Daughtery

Tytuł:WYBRANI
Autor:Christi J. Daughtery
Ilość stron:440
Ocena:8/10

"Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają."

Zaczął się czas rozpoczęcia sagi "WYBRANI" ,która bardzo mi się spodobała i właśnie czytam ostatnią część.
Główną bohaterką jest Alyson Sheridan. Po tajemniczym zaginięciu jej brata, dziewczyna zaczęła się buntować i wpadać w kłopoty. Brak wsparcia ze strony rodziców spowodował, że było tylko gorzej, aż w końcu odesłano dziewczynę do Akademii Cimmeria. Tam zaczyna wszystko od nowa, ale czy na pewno?
Książka na pewno dość oryginalna, chociaż większość fabuły znana, ponieważ motywy tajemniczej szkoły, zbuntowanej nastolatki, odkrytych tajemnic i miłości są powtarzane w wielu książkach. Jednak gdyby motywy się nie mogły powtarzać, to byłoby zbyt mało pomysłów na kolejne powieści.
Wątek tych wszystkich postaci, które tam występowały (a było ich sporo) był wspólny. Wszyscy mieszkańcy tej szkoły jechali na tym samym wózku. Były to dzieci najbogatszych i najpotężniejszych ludzi na świecie np. polityków, gwiazd, naukowców, którzy szykowali się do objęcia funkcji po rodzicach. Jednak wiadomo, ze życie nastolatka nie zawsze jest takie łatwe. Podobało mi się takie zróżnicowanie charakterów i wyglądu każdego, bo przez to wiele działań było innych niż powinny. Jedna rzecz, która jednak była dla mnie zbyt szybka jak na taki rozwój wypadków, to zdobycie przyjaciół i zakochanie się z wzajemnością. Nie uważam, żeby zawarcie tak silnych znajomości i obudzenie głębokich uczuć mogło stać się w przeciągu kilku dni, przez co książka straciła u mnie takie osadzenie się w roli jakiejś postaci, jednak jest to naprawdę niewielki minus biorąc pod uwagę ciekawość jaką wzbudzają kolejne strony.
Mamy tutaj tajemnice, jaką jest rodzina Allie i jej rola w pobycie w Akademii.
Mimo, że jest więcej kandydatów do serca dziewczyny, a ona sama jest zagubiona, to nie ma tu czegoś takiego jak rozpaczliwa chęć zatrzymania obu, czy bawienie się uczuciami. Ma to idealne proporcje między sobą, przez co nie jest to irytujące, a bardzo ciekawe i przyjemne w odbiorze całego miłosnego wątku.
Ogromnym plusem jest to, że nie ma przekolorowywania sytuacji. Ktoś umarł to umarł, ktoś zaginął, został pobity. Dziewczyna czuje zagubienie, robi nieprzemyślane i nieprzewidywane rzeczy pod wpływem emocji, czyli tak, jak większość z nas. Pojawiają się nie do końca jasne sekrety całej sagi, a także pojawiające się czarne charaktery. Nie jest za wiele wyjaśnione, przez co ma się chęć jak najszybciej sięgnąć po kolejną. Skusi się ktoś? :)
Polecam dla tych, którzy nie mają na razie pomysłu co czytać, ponieważ ta książka dostarczy Wam wrażeń. Pozdrawiam./Fokeuek

4 komentarze:

 1. Fajna recenzja książki 😀 Właśnie robie spis książek do przeczytania i ta książka napewno znajdzie się na mojej liście 😄

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno warto. Saga bardzo wciąga :)

   Usuń
 2. Fajna recenzja ksiązki, słyszałam o niej ale nie mam czasu jej przeczytać. www.mysterious-natalia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, tak niestety jest, że nie ma się czasu, ale życzę, żebyś go znalazła ^_^ Pozdrawiam

   Usuń

Copyright © 2017 Recenzje na wygodzie , Blogger