"SPOWIEDŹ HITLERA. SZCZERA ROZMOWA Z ŻYDEM"

Tytuł: Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem
Autor: Jest to Christopher Macht, jednak całą rozmowę prowadzi Eduard Bloch.
Liczba stron:284
Nie chcę oceniać tej książki, ponieważ są tu przedstawione fakty.


" Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie"Chciałam przeczytać tę książkę już kiedy ją zobaczyłam. Raczej nie ma w Polsce lub na świecie osób, które nie wiedziałyby kim jest Adolf Hitler (przynajmniej w krajach cywilizowanych). Byłam naprawdę ciekawa co takiego mógł powiedzieć w tej rozmowie z Eduardem Blochem. Raczej swoją wielką "popularność" zdobył przez obsesyjną chęć zamordowania ludzi, którzy są mniej warci niż "die Herrenrasse" , czyli rasa panów, jak sam mówił o sobie i niemcach. Absolutnie nie popieram jego działań i tę książkę przeczytałam jedynie z ciekawości historycznej.

Otóż może takie podstawowe informacje jak np. Eduard Bloch był Żydem. Hitler nienawidził ich, jednak ten, jak i osoby, które miały wpływ na sztukę, byli dla niego honorowymi Żydami, czyli takie odstępstwa od tych, których chciał mordować. Tylko, że ten, który przeprowadzał wywiad nie był artystą. Jest powód dla którego Adolf darzył go szacunkiem, ale nie powiem Wam jaki on był, bo tego dowiecie się sami szukając informacji lub czytając tę książkę.

A więc jeśli chodzi o samą postać osoby o której się tak wiele uczyliśmy, to jednak czytając wszystkie informacje o nim, to naprawdę szkoda, że ominęliśmy tyle jego życiorysu na lekcjach historii, bo jest on warty przedstawienia i nie jest ważne, że to raczej negatywna postać.
Jeśli ktoś ma problem z nauką dat z wydarzeń w okresie działań Hitlera, to ta książka jest przedstawiona tak, że wszystko jest uzasadnione dlaczego wtedy. To na pewno wielkie ułatwienie.
Jest dużo informacji o działaniach, ludziach w jego życiu, lepszych i gorszych chwilach, trochę dziwnych fetyszach seksualnych. Do tego jest mnóstwo zdjęć. Tabelek też jest parę z czego jedna to spis obozów koncentracyjnych chyba tylko w Polsce i liczba ludzi, którzy tam zginęli.
Najbardziej zszokowała mnie pewna wypowiedź Hitlera. Otóż powiedział on, że jesteśmy tak naprawdę egoistami, bo gdybyśmy mieli do wyboru zabicie x ludzi, a naszej mamy, to uratowalibyśmy matkę. Przyznaję mu rację, ponieważ jednak chyba miłość zwycięża wszystko zwłaszcza matczyna. Aczkolwiek mam nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli być postawieni przed takim wyborem.

Na pewno nie stracicie czytając ją. Pochłonęłam ją w jeden dzień (tak wciągała) i uzupełnia wiedzę. Przy okazji można nauczyć się kilkunastu słówek po niemiecku. Moje odczucia do tej książki jak najbardziej pozytywne. Polecam osobom zainteresowanym historią, a także wszystkim ciekawskim :) /Fokeuek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Recenzje na wygodzie , Blogger